Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Suwałki-Sejny otwarta

 
Wyremontowaną drogę Suwałki-Smolany Dąb otworzyły dziś oficjalnie władze samorządowe z Jerzym Leszczyńskim, marszałkiem województwa podlaskiego na czele. Wydarzenie zakończyło wielki projekt przebudowy trasy Suwałki-Sejny. Prace miały początek w połowie 2013 roku. W ich efekcie powstała szeroka, bezpieczna 25-kilometrowa droga ze ścieżką dla rowerzystów, a Krasnopol zyskał obwodnicę. Całość kosztowała około 130 milionów złotych z czego prawie wszystko to pomoc unijna. Wszystko miało być gotowe kilka miesięcy wcześniej, ale pojawiły się niespodziewane utrudnienia w postaci torfów. Szczegóły przedstawił dziś Józef Władysław Sulima, dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku. Prace drogowe to nie wszystko. Budowę poprzedziły liczne spotkania i rozmowy z mieszkańcami okolicznych wsi, w co zaangażował się nieobecny dziś Waldemar Kwaterski, radny Sejmiku Województwa Podlaskiego, który usilnie zabiegał o remont trasy. Trzeba było bowiem ustalić dogodny przebieg drogi, który satysfakcjonował i drogowców i rolników. Samorządowcy liczą, że przebudowana droga przyczyni się do poprawy warunków życia mieszkańców. Arkadiusz Nowalski, burmistrz Sejn zwraca uwagę, że wielu sejnian dojeżdża do pracy w Suwałkach. Karol Szrajbert, wójt Krasnopola cieszy się z obwodnicy, a Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk widzi poprawę bezpieczeństwa podróżnych.

 


Radio 5
 
Data pliku video: 2016-02-29, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sejneński

  Powiat sejneński - leży w województwie podlaskim, a jego siedzibę stanowi miasto Sejny. Został on odnowiony po reformie administracyjnej z roku 1999. Na obszarze 856 km² mieszka zaledwie 21 tys. osób, co czyni z niego najmniej zaludniony powiat w Polsce. W skład powiatu sejneńskiego wchodzą gminy: Sejny (gmina miejska), Giby, Krasnopol, Puńsk, Sejny (gmina wiejska).

  Obszar jest typowo rolniczy. Wynikają z tego możliwości wypoczynku pośród wiejskich krajobrazów. W gospodarstwach agroturystycznych będzie szansa podpatrywania rolnika podczas pracy, a nawet pomaganie w prostszych czynnościach.   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola