Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

ODŚNIEŻANIE

Data publikacji: 2018-12-18, Data modyfikacji: 2018-12-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Burmistrz Miasta Sejny przypomina o obowiązku odśnieżania chodników.      Zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 4 ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2018r. poz.1454 z zm.), jednym z podstawowych obowiązków właścicieli nieruchomości jest uprzątnięcie błota, śniegu, lodu oraz innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości.        Zarządcy nieruchomości mają obowiązek utrzymania czystości i porządku w obrębie posesji, których są właścicielem lub którymi zarządzają. Dotyczy to zwłaszcza oczyszczania ze śniegu i lodu chodników, jak również posypywania ich piaskiem w celu zabezpieczenia nawierzchni przed śliskością. Odgarnięty śnieg należy składować w miejscu, w którym nie będzie powodował zakłóceń w ruchu pieszych i samochodów.  Śniegu nie można usuwać z chodnika na drogę. Rozrzucanie śniegu spod posesji na drogę grozi karą za zaśmiecanie.       Niewykonanie obowiązku związanego z odśnieżeniem chodnika stanowi wykroczenie zagrożone karą grzywny, o czym stanowi art. 10 ust. 2 ww. ustawy oraz odpowiedzialnością cywilną w razie wypadku na niewłaściwie odśnieżonym lub pokrytym lodem chodniku.                                                                Burmistrz Miasta                                                          Arkadiusz Adam Nowalski

Pełna treść wiadomości na: um.sejny.pl/articles/view/2946
um.sejny.pl, Źródło artykułu: um.sejny.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sejneński

  Powiat sejneński - leży w województwie podlaskim, a jego siedzibę stanowi miasto Sejny. Został on odnowiony po reformie administracyjnej z roku 1999. Na obszarze 856 km² mieszka zaledwie 21 tys. osób, co czyni z niego najmniej zaludniony powiat w Polsce. W skład powiatu sejneńskiego wchodzą gminy: Sejny (gmina miejska), Giby, Krasnopol, Puńsk, Sejny (gmina wiejska).

  Obszar jest typowo rolniczy. Wynikają z tego możliwości wypoczynku pośród wiejskich krajobrazów. W gospodarstwach agroturystycznych będzie szansa podpatrywania rolnika podczas pracy, a nawet pomaganie w prostszych czynnościach.   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola